Verhuisde personen per gemeente in 2025

Hoeveel mensen verhuisden in 2025 binnen hun eigen gemeente, en hoeveel kwamen er uit een andere gemeente of vertrokken ernaartoe? De tabel zet de CBS-cijfers voor alle 342 gemeenten naast het inwonertal.

Zo lees je deze tabel

Het CBS telt verhuisde personen, geen verhuizingen. Verhuist een gezin van vier naar een ander adres, dan telt het CBS vier verhuisde personen, niet één verhuizing. Een hoog getal zegt dus iets over hoeveel mensen er van adres wisselden, niet over het aantal verhuiswagens in de straat.

Verhuisd binnen de gemeente betekent: het oude en het nieuwe adres liggen in dezelfde gemeente. Gekomen uit een andere gemeente telt wie zich in 2025 in deze gemeente vestigde en daarvoor elders in Nederland woonde. Vertrokken naar een andere gemeente is de omgekeerde stroom.

Het cijfer per 1.000 inwoners rekent het CBS zelf uit op de gemiddelde bevolking van 2025. Daardoor kun je een grote stad naast een dorp leggen. Het inwonertal in de tabel is dat op 1 januari 2025 en komt uit een andere CBS-tabel; deel de kolommen dus niet zelf door dat getal om het CBS-cijfer na te rekenen.

De gemeentegrenzen volgen de indeling van 2025. Klik op de naam van een gemeente voor de stadspagina met de wijken en de grootste verhuisstromen van die gemeente.

Verhuisde personen per gemeente

GemeenteProvincieInwoners 1 januari 2025Verhuisd binnen de gemeenteGekomen uit een andere gemeenteVertrokken naar een andere gemeenteBinnen de gemeente verhuisd per 1.000 inwoners
Aa en HunzeDrenthe25.9357031.4351.23427
AalsmeerNoord-Holland33.2501.1531.4681.34334,6
AaltenGelderland27.4661.01588071536,9
AchtkarspelenFryslân28.2001.31397395746,5
AlblasserdamZuid-Holland20.24265070974232,1
AlbrandswaardZuid-Holland26.7073941.2431.35314,8
AlkmaarNoord-Holland112.8965.5005.0564.77548,7
AlmeloOverijssel74.7764.3903.0112.56058,6
AlmereFlevoland229.57412.74110.0438.97555,1
Alphen aan den RijnZuid-Holland115.7735.9375.1293.99750,9
Alphen-ChaamNoord-Brabant10.53924447843723,2
AltenaNoord-Brabant58.7262.4131.8121.72241
AmelandFryslân3.80026918917070,6
AmersfoortUtrecht163.2987.5117.3657.36545,9
AmstelveenNoord-Holland95.8224.0007.4587.06141,7
AmsterdamNoord-Holland934.52690.30941.21662.16596,3
ApeldoornGelderland168.55110.5266.4605.61262,3
ArnhemGelderland169.36410.51010.33116.67661,6
AssenDrenthe70.3923.8293.5913.12454,3
AstenNoord-Brabant17.38576167257443,6
Baarle-NassauNoord-Brabant7.20525737726935,5
BaarnUtrecht25.1849691.6061.22238,3
BarendrechtZuid-Holland48.5501.2142.2232.06925
BarneveldGelderland63.1522.9542.0851.77646,5
Beek (L.)Limburg16.25138871380824
BeekdaelenLimburg35.8248971.8601.62125
BeeselLimburg13.52443049442631,7
Berg en DalGelderland35.5581.1001.8571.47230,9
BergeijkNoord-Brabant19.26371876354337,1
Bergen (L.)Limburg13.06239448246230,2
Bergen (NH.)Noord-Holland29.7229571.5181.30632,2
Bergen op ZoomNoord-Brabant70.1943.7812.5612.07253,7
BerkellandGelderland43.9171.7611.4231.19440,1
BernhezeNoord-Brabant32.6061.1981.4161.25536,6
BestNoord-Brabant31.6521.0401.4121.29532,8
BeuningenGelderland26.7496571.1441.04424,5
BeverwijkNoord-Holland43.0401.6482.1282.17938,3
BladelNoord-Brabant21.00687674065641,7
BlaricumNoord-Holland12.94714790293111,4
BloemendaalNoord-Holland23.5924651.6481.43419,7
Bodegraven-ReeuwijkZuid-Holland37.2091.0621.3471.34328,5
BoekelNoord-Brabant11.46553356438046
Borger-OdoornDrenthe26.0498581.3371.21032,9
BorneOverijssel24.7416631.00077326,6
BorseleZeeland23.1258101.04799535
BoxtelNoord-Brabant34.2411.2491.4151.23736,4
BredaNoord-Brabant188.77912.3319.0308.02765,1
BronckhorstGelderland36.0121.1261.4661.28931,3
BrummenGelderland21.3947331.04478834,1
BrunssumLimburg27.5348891.3031.16832,3
BunnikUtrecht16.27929483773618
BunschotenUtrecht22.6841.17258444251,4
BurenGelderland27.9786231.3341.22122,2
Capelle aan den IJsselZuid-Holland68.6241.9534.4393.53628,2
CastricumNoord-Holland36.6181.4471.8501.23639,3
CoevordenDrenthe35.8601.4131.7001.55639,5
CranendonckNoord-Brabant21.6656351.184 8.642 29,7
CulemborgGelderland30.2818591.2251.12228,3
DalfsenOverijssel30.0471.3781.20499945,7
DantumadielFryslân19.13758676762430,5
De BiltUtrecht43.7921.0832.4002.32324,8
De Fryske MarrenFryslân52.2352.1381.9241.74140,9
De Ronde VenenUtrecht45.9211.3201.5671.67728,8
De WoldenDrenthe24.6727861.19995031,8
DelftZuid-Holland110.1736.8717.7028.93362,4
Den BoschNoord-Brabant161.5309.7878.1117.40660,4
Den HaagZuid-Holland568.94539.70723.26827.31269,8
Den HelderNoord-Holland56.6624.1872.0151.75773,9
DeurneNoord-Brabant33.3871.3751.27890841,1
DeventerOverijssel104.3016.4864.4243.65061,9
DiemenNoord-Holland33.2289993.2523.31230
Dijk en WaardNoord-Holland90.7473.6664.2513.78640,3
DinkellandOverijssel26.72897780168036,4
DoesburgGelderland11.12525756646423,1
DoetinchemGelderland60.0492.6582.4112.00644,1
DongenNoord-Brabant27.4958691.08182531,5
DordrechtZuid-Holland122.7966.3784.7864.71251,9
DrechterlandNoord-Holland20.47655899994527,2
DrimmelenNoord-Brabant28.2959941.09294435,1
DrontenFlevoland44.8561.9443.307 2.667 43,1
DrutenGelderland19.7487171.03476136,1
DuivenGelderland24.9425181.0061.08620,8
Echt-SusterenLimburg32.2691.2001.5511.22137,1
Edam-VolendamNoord-Holland37.1401.26578279334,1
EdeGelderland124.2146.4985.0144.44152,1
EemnesUtrecht9.92728057845528
EemsdeltaGroningen44.7953.3282.1951.91974,3
EerselNoord-Brabant20.38959295175628,9
Eijsden-MargratenLimburg26.1817201.2551.08227,4
EindhovenNoord-Brabant249.03519.37211.96314.07077,7
ElburgGelderland23.90387699486236,5
EmmenDrenthe109.6786.4423.5002.79158,7
EnkhuizenNoord-Holland18.84777282788241,1
EnschedeOverijssel162.31712.7786.1226.41578,6
EpeGelderland33.4691.6091.6021.19847,8
ErmeloGelderland28.1319791.5811.43934,8
Etten-LeurNoord-Brabant45.4571.7112.3651.77637,4
GeertruidenbergNoord-Brabant21.94482281576137,5
Geldrop-MierloNoord-Brabant40.7541.0701.9682.05826,3
Gemert-BakelNoord-Brabant31.5411.2801.2761.02340,4
GennepLimburg17.78561679856934,5
Gilze en RijenNoord-Brabant28.5317731.991 9.658 27,1
Goeree-OverflakkeeZuid-Holland52.1852.8161.8711.22353,6
GoesZeeland40.1202.2682.2561.91756,3
GoirleNoord-Brabant24.4688021.36096532,5
Gooise MerenNoord-Holland61.0032.0903.6743.40634,2
GorinchemZuid-Holland38.8421.8111.8401.62346,5
GoudaZuid-Holland76.5143.3584.3313.18043,5
GroningenGroningen244.44125.14113.60814.482102,9
Gulpen-WittemLimburg14.01737959655327,1
HaaksbergenOverijssel24.22592979266038,3
HaarlemNoord-Holland168.7438.8179.3149.48252,2
HaarlemmermeerNoord-Holland165.2555.8069.1388.09135
HalderbergeNoord-Brabant31.3478711.4971.18027,7
HardenbergOverijssel63.4153.4002.4941.88253,3
HarderwijkGelderland50.0422.4072.7982.18247,8
Hardinxveld-GiessendamZuid-Holland19.12367684860835,1
HarlingenFryslân16.21077172158947,5
HattemGelderland12.74540555648831,7
HeemskerkNoord-Holland39.3801.2101.8501.54830,7
HeemstedeNoord-Holland27.6386061.5991.51322
HeerdeGelderland19.30585281870444,1
HeerenveenFryslân51.8632.2812.2542.02843,9
HeerlenLimburg87.5224.3584.8504.45849,7
Heeze-LeendeNoord-Brabant17.07558599774834,1
HeilooNoord-Holland24.3417571.4421.06430,9
HellendoornOverijssel36.2131.46298680240,3
HelmondNoord-Brabant96.5514.4943.8893.71946,5
Hendrik-Ido-AmbachtZuid-Holland32.8597191.5321.39221,8
HengeloOverijssel83.6554.3133.6243.37051,4
Het HogelandGroningen48.1782.4302.1452.04550,5
HeumenGelderland16.86139891574323,5
HeusdenNoord-Brabant46.3651.7791.8471.60138,2
HillegomZuid-Holland22.7867701.33299733,6
HilvarenbeekNoord-Brabant16.14961665947937,9
HilversumNoord-Holland94.3934.1875.4765.15544,3
Hoeksche WaardZuid-Holland90.7473.6443.1712.32140
Hof van TwenteOverijssel35.6601.3481.3461.09337,7
Hollands KroonNoord-Holland49.9822.4902.1261.94049,5
HoogeveenDrenthe56.9062.8592.1992.24650,3
HoornNoord-Holland76.0363.6672.9152.73948,2
Horst aan de MaasLimburg44.2422.1041.9661.59647,2
HoutenUtrecht50.9451.4341.8952.05228,1
HuizenNoord-Holland41.1961.3311.8861.66832,3
HulstZeeland27.3781.34082168248,9
IJsselsteinUtrecht33.3399131.4071.51427,5
Kaag en BraassemZuid-Holland29.3161.0701.1891.03336,4
KampenOverijssel56.5473.1251.8721.72455,1
KapelleZeeland13.01245972152835
KatwijkZuid-Holland67.0893.1141.9952.02046,4
KerkradeLimburg45.4902.2822.3451.86450
KoggenlandNoord-Holland23.8217661.25296631,9
Krimpen aan den IJsselZuid-Holland29.7931.0331.2421.26034,6
KrimpenerwaardZuid-Holland57.7982.1341.8401.83536,9
LaarbeekNoord-Brabant23.3247691.05575232,8
Land van CuijkNoord-Brabant92.8174.1733.5902.76544,8
LandgraafLimburg36.8391.3191.7711.60335,8
LandsmeerNoord-Holland11.74515749252813,4
LansingerlandZuid-Holland66.0641.9893.1342.58430
Laren (NH.)Noord-Holland11.47432299071428
LeeuwardenFryslân129.9739.5205.7976.27273,2
LeidenZuid-Holland130.6388.8129.0419.77467,5
LeiderdorpZuid-Holland27.7516371.6991.46222,9
Leidschendam-VoorburgZuid-Holland78.3182.3295.1384.30029,6
LelystadFlevoland84.7134.3583.8693.38951,1
LeudalLimburg36.1081.0131.6731.49328,1
LeusdenUtrecht31.9118551.6341.27326,6
LingewaardGelderland47.6841.7001.6791.46835,6
LisseZuid-Holland23.5828321.11291035,1
LochemGelderland34.3161.2611.6411.44936,8
Loon op ZandNoord-Brabant24.1515981.1171.11624,8
LopikUtrecht14.80036857364824,9
LosserOverijssel23.46980684775234,3
MaasdrielGelderland26.2891.0241.0191.06639
MaasgouwLimburg24.50260694792024,8
MaashorstNoord-Brabant59.6712.7192.3331.97545,4
MaassluisZuid-Holland36.4361.6331.8451.18844,4
MaastrichtLimburg125.56310.6756.2926.36684,9
MedemblikNoord-Holland45.9341.4421.9231.64231,3
MeerssenLimburg18.46050484876027,3
MeierijstadNoord-Brabant84.7114.2893.0802.59050,5
MeppelDrenthe36.2711.7031.7171.47746,7
MiddelburgZeeland50.1522.6312.7012.40952,3
Midden-DelflandZuid-Holland19.42338078585419,6
Midden-DrentheDrenthe34.0211.4541.6951.32442,5
Midden-GroningenGroningen61.3872.7542.4972.41844,9
MoerdijkNoord-Brabant38.2731.3151.7791.50434,3
MolenlandenZuid-Holland45.3631.4781.6721.53532,5
MontferlandGelderland36.9961.1691.4371.24831,6
MontfoortUtrecht13.77234650449725,1
Mook en MiddelaarLimburg8.10219646635624,1
Neder-BetuweGelderland25.7811.04788298840,5
NederweertLimburg17.51254674673031,2
NieuwegeinUtrecht66.7882.4754.5323.40736,7
NieuwkoopZuid-Holland29.5219001.1741.00730,4
NijkerkGelderland45.7201.8971.8981.50841,2
NijmegenGelderland189.00714.77311.05610.86178
NissewaardZuid-Holland88.3413.3933.7183.11638,2
Noardeast-FryslânFryslân45.8641.9431.5421.38242,3
Noord-BevelandZeeland8.04624243238230
NoordenveldDrenthe31.7519361.5581.40929,5
NoordoostpolderFlevoland50.7882.9572.6871.98357,6
NoordwijkZuid-Holland45.9292.5412.2521.79655
Nuenen, Gerwen en NederwettenNoord-Brabant24.2907761.2511.03031,8
NunspeetGelderland29.3931.2081.20397240,9
OegstgeestZuid-Holland26.0585321.8171.74120,4
OirschotNoord-Brabant19.5367441.12279537,8
OisterwijkNoord-Brabant33.1081.1601.9831.94434,9
OldambtGroningen39.5862.0001.8491.53450,4
OldebroekGelderland24.41777993087731,8
OldenzaalOverijssel32.0211.49795385646,7
Olst-WijheOverijssel19.00368582271536
OmmenOverijssel19.24981494080542,2
Oost GelreGelderland30.0481.20778087040,3
OosterhoutNoord-Brabant58.3802.4882.4581.95542,5
OoststellingwerfFryslân25.9259631.2691.21637,2
OostzaanNoord-Holland9.73325646941226,2
OpmeerNoord-Holland12.49137471455129,7
OpsterlandFryslân30.0129591.3811.21231,9
OssNoord-Brabant95.2394.7243.2573.24249,5
Oude IJsselstreekGelderland39.4991.5621.5191.19939,5
Ouder-AmstelNoord-Holland14.53220096894113,8
OudewaterUtrecht10.35552348733650,1
OverbetuweGelderland48.9451.6902.2742.02034,4
PapendrechtZuid-Holland32.2999191.2741.28428,5
Peel en MaasLimburg45.8811.6991.3881.46237,1
PekelaGroningen12.45942973057134,3
Pijnacker-NootdorpZuid-Holland58.1261.3243.0112.57422,7
PurmerendNoord-Holland95.9124.3873.5383.18745,7
PuttenGelderland24.9531.15296176746
RaalteOverijssel38.6231.9701.44694150,7
ReimerswaalZeeland23.33585481793136,6
RenkumGelderland31.4908951.9561.88728,5
RenswoudeUtrecht5.78215726725826,9
Reusel-De MierdenNoord-Brabant13.65347346542634,5
RhedenGelderland43.7821.3492.8292.46230,8
RhenenUtrecht20.39265399197532
RidderkerkZuid-Holland47.9991.2762.0751.86626,6
Rijssen-HoltenOverijssel38.8361.8411.4461.08147,1
Rijswijk (ZH.)Zuid-Holland60.7171.3975.0324.17722,8
RoerdalenLimburg20.83660492069228,9
RoermondLimburg61.2103.3302.6252.41354,3
RoosendaalNoord-Brabant77.7214.1073.0152.70552,7
RotterdamZuid-Holland672.96048.40830.42733.65171,9
RozendaalGelderland1.8364105992,2
RucphenNoord-Brabant23.9958381.02880834,9
SchagenNoord-Holland48.3782.1522.1141.64244,3
ScherpenzeelGelderland10.53929145138627,4
SchiedamZuid-Holland82.2322.5464.3624.68031
SchiermonnikoogFryslân97150535851,5
Schouwen-DuivelandZeeland34.4121.8421.06990253,5
SimpelveldLimburg10.27031683459130,5
Sint-MichielsgestelNoord-Brabant30.1767221.2221.20423,9
Sittard-GeleenLimburg92.4914.9153.6293.35453,1
SliedrechtZuid-Holland26.6018451.0341.11531,8
SluisZeeland23.0941.43472753562
SmallingerlandFryslân57.0842.9802.5282.46152,2
SoestUtrecht47.9991.7152.3412.39235,8
SomerenNoord-Brabant20.20069586164734,2
Son en BreugelNoord-Brabant18.13144479078524,5
StadskanaalGroningen32.0381.2751.6411.36039,8
StaphorstOverijssel17.96893464358651,6
Stede BroecNoord-Holland22.2537091.09883831,7
SteenbergenNoord-Brabant24.56780895394132,9
SteenwijkerlandOverijssel45.7162.0581.7171.50844,9
Stein (L.)Limburg24.6536901.00279228
Stichtse VechtUtrecht66.1301.9293.2743.19729,2
Súdwest-FryslânFryslân90.5344.7393.0492.85152,3
TerneuzenZeeland55.6533.5361.8321.47163,4
TerschellingFryslân4.92342726032487,5
TexelNoord-Holland13.8461.23946539789,1
TeylingenZuid-Holland38.4111.3511.9011.71235
TholenZeeland26.9421.15979977042,9
TielGelderland42.5752.1201.6871.77049,8
TilburgNoord-Brabant230.35717.0519.4249.82874
TubbergenOverijssel21.50769375565732,1
TwenterandOverijssel34.1131.3431.03891139,3
TynaarloDrenthe35.0111.0542.2281.95630,1
TytsjerksteradielFryslân32.8219391.5681.33228,6
UitgeestNoord-Holland13.42735460958426,3
UithoornNoord-Holland32.1157831.6401.60324,3
UrkFlevoland22.1731.16030133052
UtrechtUtrecht376.75728.67322.89525.82176
Utrechtse HeuvelrugUtrecht50.9451.5823.2642.88831
VaalsLimburg10.00729253540429
Valkenburg aan de GeulLimburg16.4646011.01588136,5
ValkenswaardNoord-Brabant31.9551.2691.3011.11439,7
VeendamGroningen27.6871.2491.3771.12645
VeenendaalUtrecht70.3523.2312.5192.35045,8
VeereZeeland21.94583486276037,9
VeldhovenNoord-Brabant47.6011.7772.7942.38437,2
VelsenNoord-Holland70.0262.6693.2272.82138
VenloLimburg103.9846.3692.8452.62061,2
VenrayLimburg44.8072.2801.9351.66750,7
VijfheerenlandenUtrecht62.5542.1662.7302.21834,4
VlaardingenZuid-Holland77.2602.7813.5003.25335,9
VlielandFryslân1.21794878677,7
VlissingenZeeland45.7552.6562.2832.12958
VoerendaalLimburg12.58321968277717,5
Voorne aan ZeeZuid-Holland74.5273.2272.7632.11143,2
VoorschotenZuid-Holland25.9006911.5911.48326,6
VoorstGelderland25.5679041.0561.03335,4
VughtNoord-Brabant33.0101.1541.9391.72434,9
WaadhoekeFryslân46.8572.1092.1161.78044,9
WaalreNoord-Brabant17.89839995492822,3
WaalwijkNoord-Brabant51.2412.0302.3712.17639,5
WaddinxveenZuid-Holland35.0319821.6941.46327,8
WageningenGelderland42.7903.2243.5013.72575,4
WassenaarZuid-Holland27.5259102.164 1.507 32,8
WaterlandNoord-Holland17.55646084765726,1
WeertLimburg51.3552.3401.6371.39645,5
West BetuweGelderland53.2531.7012.0571.95031,9
West Maas en WaalGelderland20.59474589166836
WesterkwartierGroningen64.8412.3802.3082.18236,6
WesterveldDrenthe19.9836141.17999930,7
WestervoortGelderland15.20529576971019,4
WesterwoldeGroningen27.4218881.562 16.290 33,7
WestlandZuid-Holland116.9165.6314.6433.48147,8
WeststellingwerfFryslân26.5961.1861.02687744,6
WierdenOverijssel25.3421.0671.00281941,9
WijchenGelderland41.8361.3681.6311.31832,6
WijdemerenNoord-Holland24.6705871.3171.25423,8
Wijk bij DuurstedeUtrecht23.83183574783835,1
WinterswijkGelderland29.2321.5951.2551.03854,5
WoensdrechtNoord-Brabant22.19484489471137,9
WoerdenUtrecht53.9761.8232.1641.95733,7
WormerlandNoord-Holland16.42148668875129,7
WoudenbergUtrecht14.76055476853937,1
ZaanstadNoord-Holland162.8287.8588.8626.80447,9
ZaltbommelGelderland30.4121.2671.1301.13441,5
ZandvoortNoord-Holland17.3747971.04092345,9
ZeewoldeFlevoland24.2918201.493 1.360 33,5
ZeistUtrecht66.6711.9764.1533.90929,6
ZevenaarGelderland45.2151.5871.9131.53135
ZoetermeerZuid-Holland129.8624.4585.7514.84334,2
ZoeterwoudeZuid-Holland10.14123972251523,3
ZuidplasZuid-Holland48.7261.4352.2511.98829,3
ZundertNoord-Brabant22.8099541.05872441,6
ZutphenGelderland49.0282.1582.6952.28743,9
ZwartewaterlandOverijssel23.5071.00083877542,3
ZwijndrechtZuid-Holland44.6691.4862.2011.98933,2
ZwolleOverijssel133.8108.7925.7705.87665,6

* Gemeente met een grote opvanglocatie, waarvan de capaciteit minstens 2% van het inwonertal is. De cijfers tussen gemeenten kunnen daar ook personen bevatten die naar of uit die opvang verhuisden.

Meer per gemeente

Bronnen